Barbaros Hayrettin Paşa Mah.
1020 Sok. No: 8/A 500 Evler G.O.P
0212 479 67 04
0535 718 8581
info@fotokopimakinem.com

Fotokopi Makinesi Motor ve Kontrol Üniteleri

Çok KötüKötüİdare EderİyiFevkalade! (11 Kişi oy verdi: 5,00 üzerinden ortalama puan: 5)
Loading...
Fotokopi Makinesi Motor ve Kontrol Üniteleri

Fotokopi Makinesi Motor ve Kontrol Üniteleri

Fotokopi Makinesi Motor ve Kontrol Üniteleri
Günümüzün en gerekli büro aletlerinden biri olan fotokopi makinaları yazıları çoğaltmak, gerektiğinde yazıları büyütmek ve küçültmek için kullanılan çok kullanışlı ve işlevsel bir alettir. Hayatımızı oldukça kolaylaştıranfotokopi makinaları artık genel bir ihtiyaç olup, hem

en hemen her yerde görebildiğimizcihazlardır. Gelişen teknoloji ile beraber bu cihazlarda hızla gelişmekte ve değişmektedir. Mekatronik sisteme sahip fotokopi makinaları; birçok parçanın bir arada uyum içerisinde çalışmasından oluşmuştur. Dijital devreleri, mikro işlemcileri ve fotokopi makinesi motor ve kontrol üniteleri ile karışık bir yapıya sahiptirler.

Fotokopi Makinesi Motoru

Fotokopi makinelerinde kullanılan motorlar, çoğunlukla doğru akımla çalışan motorlardır. Hareket okuyucuya bağlı olan motor, kâğıdın işleme hareketini sağlamaktadır. Fotokopi makinalarında kullanılan motorlar, step motorlardır. Çok hassas sinyallerle çalışan step motorları, belirli adımlara hareket ederler. Bu adımlar, motorun sargılarına gönderilen sinyallere göre değişkenlik göstermektedir. Bu tarz motorların her türlü hareketi, hızı ve devir sayıları mikro işlemcilerle kontrol edilir.

Motor ve Kontrol Ünitesi Bakım ve Onarımı

Fotokopi makinesi kullanımı gayet basit olan bir alettir. Ancak arızalanması durumunda, uzman kişiler tarafından müdahale edilmesi gereken, karmaşık bir teknik donanıma sahiptir. Motor ve kontrol ünitesinde oluşabilecek arızalar, ancak teknik yeterliliğe sahip kişilerce yapılmalıdır. Bu nedenle fotokopi bakım ve onarımlarında, servis sözleşmesi yapılarak, işinde uzman bir firmadan destek alınması gerekir. Aylık ve yıllık periyodik bakımlar sayesinde, cihazınızdan maksimum performans almanız sağlanır. Orijinal yedek parçalarla bakım sağlanarak, makinenizin yüksek performansının etkilenmemesi sağlanır. En önemlisi ofislerde çok kullanılan fotokopi makinalarınızın hızlı şekilde bakım ve tamirleri yapılarak, işlerinizin durması engellenerek, zamandan kazanılır.

Fotokopi Makinası Hataları

Fotokopi makinalarında kaynaklanan sorunların çoğu kullanıcı hatalarından kaynaklanmaktadır. Özellikle çok fonksiyonlu makinelerde, yanlış basılan tuşlar ve bilinçsiz kullanım, fotokopi makinelerinin hata vermesine sebep olmaktadır. Bununla birlikte fotokopi makinelerinde görülen en sık sorun kağıt sıkışmasıdır. Kağıt tepsisini çıkararak, sıkışan kağıt dikkatlice çıkarılmalı ve kağıt alma lastiği nemli bezle silinerek sıkışmanın tekrar etmemesi sağlanmalıdır, tekrar ediyorsa, servis çağırmanız gerekmektedir. Düşük baskı kalitesi görüldüğünde, tonerin değişim vakti gelmiş demektir. Toneri değiştirdiğiniz halde, baskı kalitesi yine de kötüyse sorun tarayıcı ünitesinden kaynaklı olabileceğinden, servis çağrılması gerekir.

Fotokopi Makinesi Motor ve Kontrol Üniteleri

Toner değişimi ve kağıt sıkışması gibi durumlar haricindeki hatalarda genellikle kullanıcıların yapabilecekleri çok fazla bir şey yoktur. Fotokopi makinalarında meydana gelen sorunlar, bakımlarının zamanında yapılmaması veya parçaların bozulması kaynaklıda olabilir. Makinede bulunan en küçük parçanın bile ömrünü tamamlaması ve arızalanması, fotokopi makinanızı çalışamaz duruma getireceği gibi, performansında da düşüş yaşamanıza neden olur. Bu tür durumlarda, tek başınıza tamir etmeye kalkışmak, dönüşü olmayan cihaz sorunlarına neden olabilir. Yapılacak en iyi çözüm, vakit kaybetmeden teknik servis ekibinden destek almaktır.

Fotokopi Makinesi Motor ve Kontrol Üniteleri

fotokopi kiralama sistemi,fotokopi kiralama sistemi,fotokopi kiralama sistemi,fotokopi kiralama sistemi,fotokopi kiralama sistemifotokopi kiralama sistemi,fotokopi kiralama sistemi,fotokopi kiralama,fotokopi kiralama sistemi,fotokopi kiralama sistemi,fotokopi kiralama sistemi,fotokopi kiralama sistemi,fotokopi kiralama sistemi,fotokopi kiralama sistemi,fotokopi kiralama sistemi,fotokopi kiralama sistemi,fotokopi kiralama sistemi,fotokopi kiralama sistemi, sultangazi fotokopi makinesi, sultangazi fotokopi kiralama, sultangazi kiralık fotokopi, Fotokopi Makinesi Kiralama,renkli fotokopi makinesi,lazer yazıcı,kiralık fotokopi makinesi,yazıcı kiralama,fotokopi makinesi,satılık fotokopi,fotokopi makinesi servisi,fotokopi servisi,canon, sultangazi fotokopi kiralama, sultangazi fotokopi kiralama, sultangazi kiralık fotokopi, Fotokopi Makinesi Kiralama,renkli fotokopi makinesi,lazer yazıcı,kiralık fotokopi makinesi,yazıcı kiralama,fotokopi makinesi,satılık fotokopi,fotokopi makinesi servisi,fotokopi servisi,canon, sultangazi fotokopi kiralama

Recommended Posts

Themetf